Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi

yorumsuz
536 okunma

Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi

Bağırsak kurdu, bağırsak bölgesinde belki de en sık görülen hastalıklardan biri. Pek çok sebebi olan bu hastalık türünün yine aynı şekilde pek çok da tedavi yöntemi bulunmakta.

Bu tedavi yöntemlerinden biri medikal yöntemler iken, hastalar ayrıca bitkisel tedavi yöntemlerini de diledikleri taktirde tercih edebilmekteler.

Bağırsak kurdu hastalığına sahip olanların doktor kontrolü ve onayı ardından tercih edebileceği bazı bitkisel tedavi yöntemleri sizler için derledik.

Eğrelti otu = Bağırsak hastalıklarında tercih edilen bitki türleri genelde virüs sökücü işlevi olanlardır. Eğrelti otu da bu bitki türlerinden biridir, ancak aşırı tüketilmesi durumunda zehirli etkisi olabilir.

Doktor gözlemi altında belirli dozda eğrelti otunu sıcak suyun içine atıp karıştırarak içtiğinizde, bağırsak kurtlarını öldürmede çok etkili bir yöntemdir. Eğrelti otu, tıp dünyasında da zehirli etkisiyle virüs öldürücü olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Papatya = Papatya çayları aslında hepimizin bildiği gibi vücudu rahatlatan çaylar olarak sıklıkla tüketilmektedir. Papatya dallarının bir diğer özelliği ise sindirim sistemini çalıştırmasıdır.

Özellikle bağırsak kurdu hastalığında tercih edilmesinin sebebi ise ölmüş virüslerin vücuttan atılmasıdır. Yine sıcak bir suyun birkaç papatya dalı atılıp 2-3 dakika boyunca karıştırıldığında papatya tüketime hazır hale gelecektir.

Yaklaşık 1 hafta civarı bu işlem uygulandığında bağırsak kurdu büyük oranda temizlenmektedir.

Zencefil: Zencefil sadece insan vücudunda değil aynı zamanda doğada da bulunduğu yerdeki parazit ve virüsleri öldürmektedir. Bu nedenle normal tüketim sırasında çok tercih edilmez.

Doktor önerisiyle birlikte zencefili parça veya toz olarak tükettiğinizde özellikle bağırsakları hızla çalıştırıp virüsleri öldüreceğinden, bağırsaklarda herhangi bir kurt bırakmaz.

Zencefil tozunu suyla karıştırırken belirli bir oranını aşmamaya özellikle dikkat edilmelidir. Aksi taktirde zencefilin yan etkilerini görmeniz mümkündür.

Nar: Hemen tüm hastalıklarda olduğu gibi bağırsak kurdu hastalığında da narın önemli bir tedavi kaynağı olduğunu söylemek mümkün.

Özellikle kan yapıcı özelliği ve bağırsak bölgesini temizlemesiyle de bilinen nar, diğer tedavi yöntemlerinin ardından kullanıldığında sindirim sistemini de ayrıca güçlendirmektedir. Narın kendisini yiyerek, suyunu sıkarak veya nar kabuğunu kaynar suya atarak tükettiğiniz taktirde bu etkileri görmeniz mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın