Bağırsak Kurdu Nasıl Dökülür

yorumsuz
703 okunma

Bağırsak Kurdu Nasıl Dökülür

Bağırsak kurtlarının dökülmesi için hem tıbbi tedavi hem de bitkisel tedavi olmak üzere birçok alternatif vardır. Hastalık anüs bölgesinde kaşıntı, karın ağrısı ve ani kilo kaybıyla başlar ve erken teşhis edilmezse farklı hastalıkların oluşumunu da kolaylaştırır.

Bağırsak kurtlarının dökülmesi için ilk önce hastalığın teşhis edilmesi gereklidir. Bağırsak kurdu bulaşıcı bir hastalık olduğu için aileleri de risk altındadır. Bu sebeple tüm aile bireylerinin de uygulanacak tedaviye dahil edilmeleri gerekir. Böylece hastalığın yaygınlaşması önlenmiş olur. Başarılı bir tedavi sonrası bile bağırsak kurtlarının tekrar oluşması mümkündür.

Bağırsak kurtları, tenyalar ve solucanlar düzensiz beslenme alışkanlığı olan kişilerde veya hijyenik olmayan ortamlarda yaşayanlarda görülme olasılığı çok yüksek parazitlerdir. Aynı evde yaşayan kişilerden birinde bağırsak kurdu bulgularına rastlanıldığı zaman tüm ailede bu hastalığın varlığı söz konusudur. Bu sebeple tüm aile bireylerine tedbiren tahliller yaptırılır ve ilaç tedavisine dâhil edilir.

Bağırsak kurdunun dökülmesi için kullanılan tıbbi ilaçlar şunlardır; Yomesan, Andozol, Sitrax, Molit ve Nidazol gibi ilaçlardır. Yalnız unutulmaması gereken önemli bir nokta şudur; tüm saydığımız bu ilaçların uzman bir doktor kontrolünde kullanılması gereklidir.

Bağırsak Kurlarının dökülmesi için alternatif diğer çözüm yollarını da şöyle sıralamak mümkündür.

-İlk önce doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmanız gerekir.

-Sabahları aç karnına yaklaşık bir avuç kabak çekirdeği yemesi de etkili çözüm yollarından biridir.

-Nar ekşisi bitkisinin kök kısmını suyla kaynatılıp aç karnına birkaç gün içilmesi de bağırsak kurtlarının dökülmesinde kullanılan alernatif çözümlerden biridir.

-Soğan, süt, zeytinyağı, patlıcan unu, havuç gibi sebzeleri tüketmek bu hastalıktan kurtulmak için gereklidir.

-Diğer yöntemlerden biri de, en şifalı bitkilerden biri olan sarımsağı akşam yatmadan yutulması bağırsak kurdunun dökülmesi için önerilmektedir.

Bağırsak kurdundan kurtulmak ve tedavinin başarılı olması için temizlik kurallarına azami derecede uymak hem kendiniz hem de ailenizdeki diğer kişiler için çok önemlidir.

Özellikle çocuklarda gelişen bağırsak kurtlarının dökülmesi için, çocuğun sabah uyanır uyanmaz makat bölgesinin sabunlu suyla yıkanmalıdır. Ayrıca tüm iç çamaşırları ve yatak çarşafları kaynar suyla yıkanmalıdır. Bu tedbirlere başvurulduğunda hastalığın tekrar nüksetmesi ve bulaşma riski azalmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın