Bağırsak Kurdu Nasıl Düşürülür

yorumsuz
751 okunma

Bağırsak Kurdu Nasıl Düşürülür

Bağırsaklarda oluşan kurtların nasıl düşürüleceğine dair sorulara yanıt vermek amacıyla sizlere bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Kurtların dökülmesinde hem tıbben, hem de bitkisel tedavi bakımından önemli alternatifler bulunmaktadır. Buna göre kişilerde seyreden rahatsızlıklar gözlemlenmeli ve buna göre uygun bir tedavi belirlenmelidir. Karın ağrısı ve kilo kaybı şeklinde görülen belirtiler bağırsak kurtlarını işaret edebilmektedir.

Sizler de bu şikayetleri yaşadığınız da uzman doktorlara başvuru yaparak, teknolojik görüntüleme sistemlerinde ve birtakım fiziksel muayenelerde bağırsak kurdunun olduğu tespit etmelerini sağlayabilirsiniz. Bağırsak kurdunun fark edildiği andan itibaren geç kalınmaması gerekmektedir. Bulaşıcı bir durum olduğu için eşyaların ve evin paylaşıldığı tüm kişilerin, bu konuda risk altında olduğu görülecektir. Bu nedenle de bağırsak kurtları düşürülse dahi yeniden ortaya çıkma ve oluşması mümkündür. Bunu da unutmamalı ve tüm aile bireylerinde hijyenik olmayı zorunlu hale getirmelisiniz.

Kendiliğinden çoğalan tenya veya kıl kurdu gibi bağırsa kurtları hijyenik olmayan ortamları oldukça sevmektedirler. Bu nedenle de hem evlerin, hem de eşyaların hijyenik olması halinde kişilere bulaşma vakaları daha az görülecektir.

BAĞIRSAK KURDU NASIL DÖKÜLÜR?
Bağırsak kurduna dair araştırmaları yapacak olan doktorların insiyatifine bağlı olarak bazı ilaçları kullanmanız suretiyle kurtların dökülmesini sağlayabilirsiniz. Bunlar arasında Andozol, Sitrax, Yomesan, Kontil, Molit ve Nidazol gibi ilaçların ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Ancak bunları kendi kafanıza göre kullanmamanız ve mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

BAĞIRSAK KURDUNU DÖKMEK İÇİN ALTERNATİFLER
İlaçlara rağmen başarılı sonuç elde edemeyenler için nar ekşisi bitkisinin kökünü kaynatmak suretiyle elde edilecek olan suyu öneriyoruz. Bunun yanında sarımsağın yutulması halinde de yine bağırsak kurdunu dökecek etkiler görülecektir. Ayrıca aç karnına yiyeceğiniz kabak çekirdeğinin bağırsaklarınızın sağlığında ve bağırsak kurdunun dökülmesinde ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

Yukarıdakilerin dışında bağırsak kurdunu dökmek için hazırlayabileceğiniz bir karışımı daha önermek istiyoruz. Zeytinyağı ile kuşkonmazı beraber ezdikten sonra patlıcan unu ile karıştırmalı ve üzerine süt ilave etmelisiniz. Böylece macun kıvamına gelecek olan bu karışımı makat kısmına birer gün arayla sürmelisiniz. Bu da bağırsak kurtlarının tedavisinde iyi gelecek olan bir yöntemdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın