Bağırsak Kurdunu Döken Bitkiler

yorumsuz
622 okunma

Bağırsak Kurdunu Döken Bitkiler

Bağırsak kurtları her yaşta görülebilen sindirim sistemi hastalıklarından biridir. Yuvarlak solucanla, tenyalar ve kıl kurtları olmak üzere üç çeşit bağırsak kurdu vardır. Tenya denilen solucanlar yaklaşık olarak 7-8 metreye kadar uzadığı bilinmektedir.

Ülkemizde, bitkisel tedaviyi uygulayan ve birçok hastalığın tedavisi için çeşitli bitkisel kür tarifleri veren İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki bağırsak kurdu tedavisi içinde çok etkili yöntemleri tavsiye etmektedir. Bu bitkisel kürler doğru bir şekilde uygulandığında bağırsak kurtlarından kısa sürede kurtulmak mümkündür.

Halk arasında şerit olarakta bilinen bu parazitler, genellikle iyi pişirilmemiş ve çiğ olarak tüketilen etlerden geçer.  Hem bizim hem de çocuklarımızın severek tükettiği ızgara köfte, sosis, salam ve sucukların içlerinin çok iyi pişmesine önem vermemiz gerekir.

Bağırsak kurtları vücuda yerleştiğinde bazı belirtiler verir. En belirgin belirtilerinin arasında, bulantı, kusma, karın şişliği ve iştahsızlık vardır. Bağırsak hareketleri yavaşlayarak sindirim sistemi düzensiz çalışmaya başlar.

Geceleri makatta kaşıntıların başlaması, uykusuzluk, huzursuzluk ve uyku sırasında ağızdan salya akıntısının olması da hastalığın diğer belirtileri arasındadır. Anüs bölgesindeki kaşıntı ilerleyen aşamada egzama ve çeşitli iltihapların oluşumunda kolaylaştırdığı bilinmektedir.

Bağırsak kurdu, tenyalar ve solucanlardan aşağıda vereceğimiz bitkisel formülleri uygulayarak kurtulmanız mümkündür.

Bağırsak kurdunun dökülmesi için etkili olan bitkiler şunlardır:

Eğrelti Otu: Tenyalardan kurtulmak için, 2 su bardağı sıcak suyla 1 çorba kaşığı eğrelti otunu çay şeklinde kaynatıp 15 dakika arayla içilmesi etkili yöntemlerden biridir.

Kekik: 1 yemek kaşığı kekik, 1 litre suda çay gibi demlenir ve yine 15 dakika ara ile içilirse bağırsak kurdundan kurtulmanız mümkün.

Papatya: 1 tatlı kaşığı papatyayı 1 su bardağı sıcak suda kaynatılıp yaklaşık 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra tüketilirse yuvarlak solucanların dökümü sağlanabilir.

Ayrıca sabahları aç karnına 250 gram çilek yemekte bağırsak kurtlarının dökülmesi için önerilen yöntemlerden biridir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın