Bağırsak Kurtlarından Kurtulma

yorumsuz
570 okunma

Bağırsak Kurtlarından Kurtulma

İnsan sağlığı için büyük tehdit oluşturan bağırsak kurtları, birçok nedenden dolayı ince ve kalın bağırsaklara yerleşerek etkilerini gösterir. Bir parazit türü olarak da bilinen bağırsak kurtlarının tedavisi için birçok yöntem mevcuttur.

Hem tıp dünyasında hem de bitkisel yöntemlerde yer alan tedaviler ile birlikte sağlık ve hijyen kurallarına çok dikkat etmek gerekiyor.

Daima temiz ve işlenmemiş gıdalar ile beslenmek, meyve ve sebzeleri çok iyi yıkamak, temizlenmiş çamaşırlar giymek ve temiz su içip temiz sularla yıkanmak gibi detaylar ömür boyu dikkat edilmesi gereken konular arasındadır.

Doğal yöntemler ile tedavi olmayı tercih edenler için, doğada bağırsak kurtlarından korunmayı sağlayacak birçok bitki mevcuttur.

Bağırsak Kurtlarından Kurtulmak için Faydalı Olan Bitkiler

Zerdeçal

Anti parazit özelliği sağlayan zerdeçal bitkisi, bağırsak kurtlarından kurtulmak için şifa etkisi sağlayacaktır. Mutlaka yemeklerde zerdeçal kullanılmalıdır.

Karanfil

Karanfil çiçeği, bağırsak kurtlarına karşı fazlasıyla etkili ve kalıcı bir çözüm seçeneği olarak kullanılabileceği tıp dünyasında kanıtlanmıştır. Karanfil çayının çay şeklinde tüketilmesi ile bu problemden korunmak mümkün.

Papaya

Papaya bitkisinin şifalı çekirdekleri, bağırsak kurtlarından kurtulmak adına kullanılabilecek oldukça güzel bir çözüm önerisidir. Bu çekirdeklerin aç karnına yutulması ile bağırsak kurtlarının yok edilmesi mümkün olacaktır.

Sarımsak

Sarımsak da bağırsak kurtlarını tamamen yok etmek üzere kullanılabilir. 3 diş sarımsak, önce suyunun sıkılması ve havuç suyu ile karıştırılmasının ardından her iki saatte bir içimi ile bağırsak kurtlarından kurtulmayı sağlayacaktır.

Zencefil

Keskin kokusu ile de bilinen zencefil, bağırsak kurtlarını yok edecek etkiye sahiptir. Zencefil çayının da doğal hali bulunursa, bol miktarda içilmesi aynı faydayı sağlar.

Kekik

Kekik çayı ya da kekiğin kaynatılması ile elde edilen suyun tüketilmesi de bağırsak kurtlarını yok etmek için faydalı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın