Bağırsak Tembelliği Nasıl Giderilir

yorumsuz
952 okunma

Bağırsak Tembelliği Nasıl Giderilir

Bağırsakların sindirilen gıdaları boşaltma görevini tam olarak yerine getirememesi, kabızlık yaşanması veya gaz oluşması gibi durumlarla bağırsak tembelliğinin kendisini belli ettiğini söyleyebiliriz. Buna göre sorumuzda bağırsak tembelliği nasıl giderilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ NASIL BELLİ OLUR?
Bağırsak tembelliğinin nasıl giderileceğini bilmek için öncelikle belirtileri hakkında fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Yaşadığınız sorunların gerçek anlamda bağırsak tembelliğini işaret edip etmediğini böylece ayırt edebilecek kadar bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizleri bağırsak tembelliğinin belirtilerine karşı bilinçlendirmek amacıyla bazı önemli noktalara temas edeceğiz. Bağırsak tembelliğinin yaşanması halinde tuvalete çıkma hissi daha sıklık kazanacaktır.

Bununla birlikte dışkının sertleşmesi durumu da görülecektir. Baş ağrısı, karın ağrısı, mide bulantısı, böbrek ağrısı gibi şikayetlerin bağırsak tembelliğini işaret edebileceğini unutmamalısınız.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ SEBEPLERİ NEDİR?
Yalnızca belirtilerine göre değil, sebeplerine göre de bağırsak tembelliği gidermeye yönelik adımlar atabilirsiniz. Bağırsak tembelliği sebepleri arasında yer alan hareketsizlik, yanlış beslenme, laksatif kullanımı, kalsiyum ilaçları, hemoroit, kolon kanseri faktörleri hakkında bilgi aldığınız da, bunları gidermeniz halinde problemlerinizi de girebileceksiniz.

Daha detaylı bir şekilde bağırsak tembelliğinin nasıl giderileceğine yönelik bazı noktalara temas etmek istiyoruz. Gördüğünüz gibi bazı nedenleri oldukça ciddi olduğu için erken teşhisin büyük bir önemi vardır.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ NASIL GİDERİLİR?
Bağırsak tembelliğini gidermenin ilaçsız ve ameliyatsız olarak uygulanacak bazı yöntemleri bulunmaktadır. Buna göre hem sebeplerine, hem de belirtilerine baktığınız da bağırsak tembelliklerinin yaşam tarzını değiştirmek ve sürekli hareket halinde olmak, aradığınız çözümleri sizlere kazandıracaktır.

Bağırsak tembelliği nasıl giderilir sorusuna yanıt bulabilmek için gün içerisinde yediğiniz yemeklerden, hareketsiz kaldığınız saatlerin toplamına kadar bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Katı beslenmemek, su tüketimini artırmak, meyve suyu gibi taze sıvıları içmek, kafeinden uzak durmak ve süt ürünlerini tüketmemek şeklinde alacağınız tedbirlerle beslenmenizi düzenleyerek bağırsak tembelliğini giderebilirsiniz.

Sağlıklı bağırsak düzenli için nedenlerini tespit ettirdikten sonra bağırsak tembelliğinden kurtulmanın yollarını arayabilirsiniz.

İlaçsız bir şekilde bunu sağlamanın diğer bir yöntemi ise bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmaktır. Buna göre sinameki, semizotu, kuru meyveler ve bitki çayları ile bu etkiyi kazandırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın