Bağırsak Tembelliği Tedavisi

yorumsuz
893 okunma

Bağırsak Tembelliği Tedavisi

Bağırsak tembelliği oluşumuna bakıldığında, nedenleri ve belirtileri ile dikkat çekmektedir. Yaşadığınız birtakım anormal durumların neden kaynaklandığını ayırt etmenizi sağlayacak olan bu faktörler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Buna göre bağırsak tembelliğine dair tüm ayrıntıları yazımızda bulabileceksiniz.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ NEDEN OLUR?
Bağırsak tembelliğinin nedenleri arasında yaşam düzeninden, beslenmeye kadar pek çok etken bulunmaktadır. Kısaca değinecek olursak süt ve süt ürünlerini aşırı tüketmek, lifli gıdalarla beslenmemek, az su tüketmek veya düzensiz beslenme bunun en önemli nedenlerindendir. Ayrıca stresli olmak, hareketsiz kalmak, kalsiyum ilaçları, güçlü ağrı kesici haplar ve büyük tuvaleti bekletmek de bağırsak tembelliğine neden olacaktır.

Böyle durumlarda doktorların ayırt etmesini sağlayan yöntemlerden faydalanmalısınız. Uzman bir polikliniğe hemen başvuru yapmalısınız.

Çünkü aynı zamanda bağırsak tembelliğinin nedenleri arasında bazı ciddi hastalıklar da bulunmaktadır. Hipotiroidi hastalığı, Parkinson ve ms gibi sinir sisteminden kaynaklı hastalıklar ve bağırsaklarda oluşan kolon kanserleri bunlardan bazlarıdır.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ BELİRTİSİ VAR MI?
Yazımızın üst kısmında yer verdiğimiz bağırsak tembelliğinin nedenleri çerçevesinde, belirtilerin de benzer faktörler olduğunu söyleyebiliriz. İşte bunlar, midede gaz birikimi, bel ve karın bölgesinin ağrıması, böbreklere ağrının yansıması, baş ağrısı, tuvalet ihtiyacınız olmasa dahi çıkmak istemek, midenin bulanması ve halsizlik olarak sıralanabilecektir.

Bu durumlarda geç kalmadan tedbirinizi almalısınız. Ne gibi bir tedavi uygulanması gerektiğini uzman doktorlar daha iyi bir şekilde belirleyecektir.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Bağırsak tembelliğine karşı ilk olarak nedenlerini ortadan kaldırmaya yönelik tedaviler uygulanmaktadır. Stresi azaltıcı hareketlerde bulunmak, bol sıvı tüketmek, kafeinden uzak durmak, çorba içmek ve sıcak bitki içeceklerini tüketmek bu konuda oldukça etkilidir.
Ayrıca sürekli oturmamak ve oturduğunuz yerden dahi egzersiz yapmak, yürümek de bunlar arasında yer alacaktır.

Bağırsak tembelliğinin tedavisi için tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Büyük tuvalet ihtiyacınızı günün belirli zamanlarında ve sürekli aynı saatler içerisinde yapmaya özen göstermelisiniz.

Böylece sizler de düzenli bir yaşam sayesinde bağırsak tembelliğinizin ilaçsız olarak ve doğal yöntemlerle tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.
Yalnızca hareketlilik ve düzenli beslenme ile çözülebilecek bir sorundur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın