Bağırsak Tembelliğine Bitkisel Çözüm

yorumsuz
732 okunma

Bağırsak Tembelliğine Bitkisel Çözüm

Bağırsaklarında sürekli problemler yaşayanların ve bağırsak tembelliğine bitkisel çözüm arayanların işine yarayacak bilgilerle hazırladığımız bu yazımızda pek çok bilgiyi öğrenebileceksiniz.

Bağırsak tembelliğinin neden kaynaklandığını merak edenlerin sorularına yanıt verilecek olan yazımızdan, aynı zamanda vücudunda birtakım belirtilerin bağırsak tembelliğini ne kadar işaret ettiğini de öğrenmek isteyenler de faydalanabileceklerdir.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ NEDENLERİ VE BELİRTİLERİ
Bağırsak tembelliğinin nedenleri ve belirtilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Buna göre hareketsizlik, stres, düzensiz beslenme, sürekli süt tüketimi, katı beslenme, hareketli olmamak, çeşitli hastalıklar, yaşam tarzı, su tüketiminin az olması gibi nedenlerden dolayı bağırsak tembelliği yaşanmaktadır.

Bu sebeplerden dolayı bağırsak tembelliği yaşayan kişilerde baş, mide, böbrek ve karın ağrıları; şişkinlik; bulantı ve tuvalet ihtiyacının sıklaşması gibi belirtiler görülmektedir. Hastanın tuvalete oturduğunda ihtiyacı giderilmeyecek olsa dahi, buna yönelik hisleri yaşadığı görülmektedir.

Bu bilgiler de bağırsak tembelliği nedenleri ve belirtilerini bizlere açıklamaktadır.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR
Bağırsaklarla ilgili tedavilerde öncelikle neden kaynaklandığına dair bir arayışa girilmektedir. Uzman doktorlar bağırsak tembelliği gibi bir durum karşısında bunun altında hangi faktörlerin yattığını bulduktan sonra tedaviye karar vermektedir.

Beslenmeden kaynaklı ise bol su,, taze sıkılmış meyve suyu, çorba gibi sıvı gıdaları önermektedir. Bunun yanında baklagil, tahıl, kuruyemişleri tüketmek de bir çözüm olabilmektedir.

Eğer hareketsizlikten dolayı bağırsak tembelliği yaşıyorsanız, bu durumda hareketlerinizi gün içerisinde sık sık tekrarlamanız gerektiğini söyleyecektir. Oturduğunuz yerden dahi yapacağınız bazı egzersizlerin bağırsak tembelliğine iyi geleceğini göreceksiniz.

Son olarak bağırsak tembelliğinde tuvalet düzensizliklerinden kaynaklanması halinde neler yapabileceğinize değinmek istiyoruz.

Büyük tuvaletlerinizi aynı saatte her gün yapmaya özen gösterdiğinizde ve bu ihtiyacınızı bekletmediğinizde bağırsak tembelliğini tedavi etmek için iyi bir adım atmış olacaksınız.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ TEDAVİSİNDE BİTKİSEL ÇÖZÜM
Yukarıda tedaviye yönelik günlük yaşamda değiştirilecek bazı şartlardan söz ettik. Ancak bağırsak tembelliği tedavisinde uygulanabilecek yöntemlerden birisi de bitkisel çözümlerin üretilmesidir.

Bağırsak tembelliği tedavisinde bitkisel çözüm olarak yeşil çay ve nane çayını tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Bunun dışında sinameki bitkisini yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı tüketmeniz halinde muhteşem etkisini görebilirsiniz.

Semizotu gibi bitkilerin çiğ olarak tüketilmesi ve yutulması da büyük bir fayda sağlayacaktır.

Bağırsak tembelliği için bitkisel çözümlerde yer vereceğimiz kurutulmuş meyveler arasında ise kayısı ve erik yer alabilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın