Bağırsakları temizleyen mucize besinler

yorumsuz
1.586 okunma

Bağırsakları temizleyen mucize besinler

Bağırsak sıkıntıları hastalıklara davetiye çıkarıyor. Kolon temizliği ise hayat kurtarıyor. Elma ve sarımsak benzeri besinler, doğal temizleyici olarak imdada yetişiyor.

SAĞLIKLI bir bağırsak sistemi, sağlıklı bir beden sistemi manasına gelir. Kolon olarak da bilinen bağırsaklar, düzgün biçimde temizlenmediklerinde kalp, kanser, sindirim, sinir ve dolaşım sistemi hastalıklarına sebep olur. Toksinler ve kimyasal maddeler rahatlıkla kolon ve bağırsak sisteminde birikebilir. Bunun düzenli bir biçimde temizlenmesi hayati ehemmiyet taşır. Bağırsaklardan ve dolayısıyla vücuttan zarar veren toksinleri temizlemek mevzubahis olduğunda yiyecekler en güzel ilaçtır. İşte bağırsakları temizleyen mucize besinler:

AVOKADO;
Bağırsaklardan toksinlerin atılmasına yardım eder. Vücudu ve bağırsakları temizleyerek, kilolardan kurtulmayı kolaylaştırır.

PANCAR;
Demir ve kalsiyum deposu pancar, sindirimi kolaylaştırarak, bağırsak ve karaciğeri temizleyerek kabızlığı önlemekte yardımcı olur.

LAHANA;
Antioksidan özelliğe sahip lahana, sindirim sistemini temizler. Vücuttan toksin atımına yardımcı olur.

KEREVİZ;
Kereviz ve kereviz tohumları muhteşem kan temizleyicilerdir. Bedendeki zarar veren maddeleri arındırmak için idealdir.

KIZILCIK;
Antibiyotik ve antiviral maddeler içerdiği için idrar yollarında daimi olabilecek zarar veren bakteri ve virüslere karşın vücudu temizler.

KETEN TOHUMU VE KETEN TOHUMU YAĞI;
Esansiyel yağ asitleri ve omega-3 deposu keten tohumu ve keten tohumu yağı, bedendeki pekçok temizlik fonksiyonu için lazımdır.

SARIMSAK;
Kan ve bağırsaklardaki zarar veren bakterileri, bağırsak parazitlerini ve virüsleri temizler. Bununla birlikte damarlarda zarar veren maddelerin birikmesini önler. Kanser hücrelerini tesirsiz duruma getirir.

GREYFURT;
İçerdiği pektin, kolesterolü düşürür, kanı temizler. Ağır metallerin vücuttan ağıtılımı sağlar. Greyfurt muhteşem bir bağırsak ve karaciğer arındırıcıdır.

KALE MARULU;
Anti kanser ve kuvvetli antioksidan bileşenlerden meydana gelen bu sebze, lif açısından da zengindir. Böylece bağırsak sistemini temizlemeye destek olur.

BAKLAGİLLER;
Lifle doludur, bu sebeple kolesterolü düşürmeye, bağırsakları temizlemeye ve kan şeker düzeylerini düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Benzer sürede vücudu kansere karşın korumaktadır.

LİMON:
Mükemmel bir bağırsak arındırıcısı olan limon, C vitamininin en zengin kaynağıdır. Karaciğerdeki zarar veren kimyasalların temizlenmesine yardımcı olabilmektedir.
SU;
Vücuttan zarar veren maddeleri atmanın en etkili yolu su tüketmektir. Her gün 8-10 bardak su tüketmek, bağırsakları temizler ve dışkının daha kolay dışarı boşalma olanağı sağlar.

ELMA;
İçerisinde vücudu kolesterol ve ağır metallerden arındıran bir tür lif olan yüksek miktarda “pektin” maddesi yer alır. Pektin, toksin oluşumunu ortadan kaldırmaya ve bağırsakları temizlemeye yardımcı olabilmektedir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın